Przemysław-Stano-small

Przemysław Stano

dietetyk

Jako dziecko borykał się z problemami dotyczącej nadwagi, a później olbrzymiej otyłości. W skrajnym momencie jego masa ciała osiągnęła ponad 150 kg.
Był to punkt zwrotny kiedy to zaczął się odchudzać na własną rękę. Schudł w 11 miesięcy 74 kg. Masa ciała wynosiła 76 kg i wtedy za namową młodszej siostry zaczął biegać.
Bieganie to jego początki. Po skończonych dwóch maratonach i półmaratonach na moment odpoczął od ćwiczeń. Ten moment trwał 5-6 miesięcy by pojawić się na siłowni.
Z początku jako klient, a od 2014 roku jako instruktor fitness.
Swoją przygodę zaczął od intruktora indoor cycling. Do dzisiaj dają mu te zajęcia najwięcej frajdy. Kolejno były szkolenia OM Body ball, OM systemy podwieczane, OM Dietetyka i suplementacja, Kurs trenera personalnego, Kurs Hestrez Academy Crossfit i jeszcze wiele innych.
W trakcie prowadzenia zajęć i rozwijania się w fitnessie, we wrześniu 2014 podejmuje studia w Wyższej Szkole Biznesu i Nauk o Zdrowiu na kierunku dietetyka.
Kończy ją w czerwcu b.r. ze specjalizacją psychodietetyka.
Już w trakcie trwania studiów, podpierając się zebranym doświadczeniem, od stycznia 2015 r. zaczął pracę w przychodni lekarskiej NZOZ Eskulap w Pabianicach oraz prowadził wielu podopiecznych na indywidualnych dietach dojeżdżając do nich.
Praca w wielu klubach fitness, prowadzenie podopiecznych z problemami nadwagi i otyłości oraz przyjmowanie pacjentów w przychodni ukierunkowało jego karierę zawodową na trenera odchudzania.
Kolejnymi certyfikatami jakie zdobył w trakcie studiów to akredytowane szkolenia międzynarodowej federacji coachów.
W styczniu 2017 przyjął pracę w Pabianickim Centrum Medycznym jako dietetyk określając jadłospisy dekadowe dla 21 diet kierowanych do pacjentów szpitala.
W chwili obecnej prowadzi zajęcia z aktywności ruchowej pacjentów na dietach indywidualnych, kieruje całym blokiem żywienia w Pabianickim Centrum Medycznym, podejmuje się współpracy z zakresu swojej specjalizacji psychodietetyki na stacjonarnych obozach odchudzających w Fitness Clubie Family Center, jak i indywidualnych sesjach terapeutycznych.
Uczestniczy w wielu projektach unijnych takich jak Dzienne Domy Opieki Medycznej, Rehabilitacja Kardiologiczna czy projektach skierowanych dla seniorów jako wiceprzewodniczący stowarzyszenia Forum Odpowiedzialnych Pabianiczan.
Kolejne kroki to ukończenie specjalizacji dietetyka kliniczna oraz kierowanie poradnią odchudzania przy Pabianickim Centrum Medycznym.