Sławomir Szewczyk

Trener LA

Wykształcenie: mgr wychowania fizycznego, trener II klasy w lekkiej atletyce.

Od 1990 do 1991 r. trener lekkiej atletyki w klubie sportowym :Górnik” w Zabrzu.

Od 1991 r. – 2005r. pracowałem jako nauczyciel wychowania fizycznego w Szkole Podstawowej nr 4 w Zduńskiej Woli oiraz Publicznym Gimmnazjum nr 1 w Zduńskiej Woli.

Od 2005 r. podjąłem pracę w Zespole Szkół Elektronicznych w Zduńskiej Woli w charakterze nauczyciela wychowania fizycznego w której pracuję do dziś.

Uczniowie moi brali udział w zawodach na różnych szczeblach współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży szkolnej: IV m drużynowo w lidze LA, czwarte miejsce w tenisie stołowym oraz wysokie miejsca na poziomie powiatu zduńskowolskiego.

Ponadto od 1992 do 2007 r. prowadziłem zajęcia sportowe w lekkoatletycznych klubach sportowych.

W okresie tym moi podopieczni zdobywali wysokie miejsca na zawodach sportowych na stadionach Świata, Europy oraz kraju.(mistrzostwo Paraolimpijskie 2000 r., XIV m na mistrzostwach Europy, wielokrotnie mistrzostwo polski)

W latach 2001 – 2008 byłem prezesem klubu sportowego Park i pozyskiwałem środki finansowe na statutową działalność klubu z powiatu. Miasta oraz urzędu marszałkowskiego w Łodzi.

Od 2012 do dnia dzisiejszego prowadzę zajęcia sportowe-piłka siatkowa w Powiatowym Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Zduńskiej Woli. W okresie tym prowadziłem drużynę juniorów w piłkę siatkową , która dotarła do półfinału rozgrywek wojewódzkich.

Organizacja imprez:

2011-2015 – organizacja Mistrzostw powiatu w siatkówce plażowej – przy współpracy ze starostwem powiatowym w zduńskiej woli 2009 – organizacja wojewódzkiego turnieju trójek siatkarskich – przy współpracy z urzędem marszałkowskim w Łodzi 2018 r. - pomoc przy organizacji biegu charytatywnego „Zduńskowolska pomarańczowa piątka” Od 2010 – pomoc przy organizacji biegów ulicznych ”Cała Polska Biega” – przy współpracy ze starostwem powiatowym w zduńskiej woli 2005r. – organizacja zawodów sportowych – „Rzut młotem kowalskim” z udziałem mistrza olimpijskiego Szymona Ziółkowskiego 2002-2008 – organizacja turnieju trójek koszykarskich - streetball – zawody dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych

Współpraca z samorządem: 2000 r. do 2008 – pozyskiwanie środków finansowych na działalność klubu – szkolenie dzieci i młodzieży w lekkiej atletyce 2011-2015 – prezes MKS: Pozyskiwanie środków finansowych dla klubu na szkolenie dzieci i młodzieży w piłce nożnej, piłce siatkowej oraz lekkiej atletyce.Srodki pozyskiwane od Urzędu miasta Zduńska Wola, Starostwa powiatowego w Zduńskiej Woli, sponsorów prywatnych. 1998-2005 – współpraca z ogólnopolskim stowarzyszeniem „Sprawni Razem” – prowadzenie szkolenia sportowego dla osób niepełnosprawnych z lekkim upośledzeniem umysłowym. Krzysztof Kaczmarek i Sabina Grzelak – wielokrotni medaliści mistrzostw świata i Europy 2001 – 2005 – organizacja biegów ulicznych: Biegi Świętego Maksymiliana – zawody dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych